Sıkça Sorulan Sorular

Örnek: "Faturamı nereye ödeyebilirim?"

Pasaport Herşey Dahil Faturalı Seçeneği’ni kullanırken nasıl ücretlendirilirim?


Yurtdışında Konuşma: Seçeneği alan abonelerimiz yurtdışına çıktıklarında ilgili ülkelerde geçerli tarifelerindeki her yöne dakikaların tamamını aşağıda belirtildiği şekilde kullabileceklerdir.

- Türkiye numaraları yönüne (Vodafone, Turkcell, Avea ve Türk Telekom) yapılan aramalarda

- Bulunduğu ülke yönüne yapılan aramalarda,

- Aldıkları tüm aramalarda kullanabileceklerdir.

Her yöne dakikaları bittiğinde Türkiye yönüne ve bulunduğu ülke yönüne aramaları ve gelen tüm çağrılar Türkiye fiyatlarıyla yani dakikası 41,5 kuruştan ücretlendirilir.

ÖRNEK: Almanya’da iseniz; heryöne dakikaları ile Türkiye’yi, Almanya sabit numaraları, Almanya mobil numaraları arayabilir, dünyanın heryerinden çağrı alabilirsiniz.

Tüm uluslararası çağrılar 1,5TL/dk ile ücretlendirilir ve abonenin tarifesindeki heryöne dakikalarından düşmez.

Prefixlere sahip uydu ve özel servis numaralarına yapılan çağrılar standart yurtdışı tarifesi ile ücretlendilir, seçeneğin kapsamı dışındadır. Ücretlendirme bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Yurtdışında Mesajlaşma: Seçeneğe sahipseniz  yurtdışına çıktığınızda ilgili ülkelerde tarifenizde her yöne SMS varsa her yöne SMS’lerinin tamamı ile dünyanın herhangi bir yerindeki birine SMS gönderebilirsiniz.

Tarifenizde SMS yoksa veya tarifesinizdeki SMS’leri bitirdiyseniz Türkiye fiyatlarıyla yani 41,5 kuruş/SMS üzerinden ücretlendirilirsiniz.

ÖRNEK: Abone Almanya’da ise her yöne SMS’leri ile Türkiye, Almanya, Hollanda veya Amerika gibi herhangi bir ülkedeki kişiye SMS gönderebilir.

Gelen SMS’ler ücretlendirilmez veya tarifesinizdeki SMS hakkınızdan düşmez.

Yurtdışında İnternet: Seçeneği alıp  yurtdışına çıktığınızda ilgili ülkelerde tarifelerindeki internet  varsa Türkiye'de olduğu gibi tarifenizdeki interneti özgürce kullanabilirsiniz. İnternet kullanımı; internete girmeyi, MMS alıp göndermeyi kapsamaktadır.

Tarifenizde internet yoksa veya tarifenizdeki interneti bitirdiyseniz Türkiye internet fiyatlarıyla yani 0,0035TL/KB ile ücretlendirilirsiniz.


Size nasıl yardım edebiliriz?