Sıkça Sorulan Sorular

Örnek: "Faturamı nereye ödeyebilirim?"

Faturasız Hat Telsiz Kullanım Ücreti nedir?


Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince sistemde yer alan her abonenin devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir. Bu ücret abonelerimiz için taksitlendirilerek 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren aylık taksitler halinde tahsil edilmeye başlanmıştır.

Telsiz Kullanım Ücreti’nin yıllık tutarı Maliye Bakanlığı’nın belirlediği yeniden değerleme oranında her yıl artabilmektedir.

GSM aboneleri, Telekomünikasyon Kurumu yıllık kullanım bedelini aboneliklerinin devam ettiği müddet boyunca aylık taksitler halinde öderler.  2014 yılı için yıllık tutar 16,30 TL’dir. Bu ücret faturasız müşterilerimizden 2014 yılı Ocak ayında 1,45 TL, diğer aylarda ise 1,35 TL olarak çekilecektır.

Size nasıl yardım edebiliriz?