Sıkça Sorulan Sorular

Örnek: "Faturamı nereye ödeyebilirim?"

Vodafone Güvenli Mobil Cihaz Yönetim Servisi nedir?


Vodafone Güvenli Mobil Cihaz Yönetimi servisi, Vodafone Telekomünikasyon A.Ş’nin  İşortağım Kırmızı Bulut  Bilgi Güvenliği Çözümleri  kapsamında  müşterilerine sunduğu; şirketlere ait akıllı cihazlarını (Android, IOS,Blackberry gibi) kullanıcı dostu bir internet sayfası üzerinden kontrol edebilme imkanı sağlayan bulut tabanlı bir hizmettir.

Vodafone Güvenli Mobil Cihaz Yönetimi servisi ile şirketler akıllı cihazların envanterini tutabilir; kayıp çalıntı durumunda cihazı kilitleyebilir ya da içeriğini temizleyebilir; cihazların hafıza, pil durumu ve ağ bilgilerini raporlayabilir; cihaz kullanım politikaları tanımlayarak cihaz kullanımlarının bu koyulan kurallara uygun şekilde yürütülmesini denetleyebilirler. Ayrıca profiller oluşturarak şirkete ait akıllı mobil cihazları kullanım kısıtları getirilebilir, uzaktan konfigürasyon yüklenebilir. Şirketler, Vodafone Güvenli Mobil Cihaz Yönetimi ile çok çeşitli Android, Apple, BlackBerry, Symbian ve Windows cihazlarını tek bir konsolda yönetebilirler.

Vodafone Güvenli Mobil Cihaz Yönetimi servisi, dünyada cihaz yönetimi yazılımları arasında liderliğe oynayan Airwatch Lmt. firması  tarafından geliştirilmiş olup Vodafone tarafından bulut altyapısı üzerinden müşterilere kullanıcı başına aylık ödemeler karşılığında verilecektir.

Size nasıl yardım edebiliriz?