Sıkça Sorulan Sorular

Örnek: "Faturamı nereye ödeyebilirim?"

Online Self Servis’ den Cep Lira yüklemek için servise özel şifremi nasıl alabilirim?


Online Self Servis’ten Cep Lira yükleyebilmek için yükleme yapılacak telefon numarası için geçerli olan self servis şifresi ile vodafone.com.tr Online Self Servis'ten giriş yapılması gerekmektedir.

İlk defa Online Self Servis’ten cep lira yüklüyor iseniz, bundan sonra bu servis aracılığıyla yapacağınız tüm işlemlerde kullanacağınız kredi kartı bilgilerinizi (kart no, son kullanma tarihi ve CVV2) ve bu servis için oluşturacağınız 6 haneli sayısal şifrenizi sisteme girmeniz gerekmektedir. İşlem sonunda provizyon alınırsa, CVV2 bilgisi hariç tüm kredi kartı bilgileri ve Cep Lira yükleme şifresi, GSM numarası ile eşleştirilecek ve sisteme kaydedilecektir. İlk kayıt sırasında provizyon alınamazsa GSM numarası ile kredi kartı bilgileriniz ve şifreniz eşleştirilmez, daha sonraki işlemlerinizde provizyon alana kadar kredi kartı bilgilerinizi ve şifrenizi ilk girişte olduğu gibi yeniden sisteme girmeniz gerekir.

Daha sonraki işlemlerinizde önceden tanımlamış olduğunuz kredi kartınızın CVV2 bilgisini ve 6 haneli sayısal cep lira yükleme şifrenizi kullanarak Cep Lira yükleyebilirsiniz. Provizyon işlemi cep lira yükleme şifreniz ve CVV2 şifreniz ile birlikte, daha önce sisteme kaydettiğiniz kredi kartı bilgileriniz kullanılarak sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Sisteme kaydedilen kredi kartı bilgilerinden son kullanma tarihinin (geçerlilik tarihi) mevcut tarihten en az 12 ay sonrası olması gerekmektedir (örn : Nisan 2010'da kayıt edilecek kredi kartının geçerlilik tarihi 04/11 ve daha sonraki tarihler olmalıdır).

Sisteme kayıt ettiğiniz kredi kartının geçerliklik süresinin bitimine 6 ay kala, bu kart ile TL yükleme işlemi gerçekleştirilemez hale gelir. Bu durumda müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı bilginizi güncellemeniz gerekmektedir.

Size nasıl yardım edebiliriz?